FSBB15CH120DF
Manufacturer
Sanyo Semiconductor/ON Semiconductor
VIGOR # :
Description
SPM3V 1200V V2 15A
DataSheet
FSBB15CH120DF PDF
Type Description
Series:Motion SPM® 3
Package:Tube
Part Status:Active
Type:IGBT
Configuration:3 Phase Inverter
Current:15 A
Voltage:1.2 kV
Voltage - Isolation:2500Vrms
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:27-PowerDIP Module (1.205", 30.60mm)