FPAM30LH60
Manufacturer
Sanyo Semiconductor/ON Semiconductor
VIGOR # :
Description
MODULE SPM 600V 30A S32EA
Catalog
Power Driver Modules
DataSheet
FPAM30LH60 PDF
Type Description
Series:PFC SPM® 2
Package:Tube
Part Status:Active
Type:IGBT
Configuration:2 Phase
Current:30 A
Voltage:600 V
Voltage - Isolation:2500Vrms
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:32-PowerDIP Module (1.370", 34.80mm)