FSBB30CH60D
Description
MODULE SPM 600V 30A SPMPA
DataSheet
FSBB30CH60D PDF
Package:Tube
Part Status:Not For New Designs
Type:IGBT
Configuration:3 Phase Inverter
Current:30 A
Voltage:600 V
Voltage - Isolation:2500Vrms
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:27-PowerDIP Module (1.205", 30.60mm)