NVH820S75L4SPB
Manufacturer
Sanyo Semiconductor/ON Semiconductor
VIGOR # :
Description
IC PWR MOD 750V 820A SSDC33
Catalog
Power Driver Modules
DataSheet
NVH820S75L4SPB PDF
Type Description
Series:-
Package:Tray
Part Status:Discontinued at Digi-Key
Type:IGBT
Configuration:3 Phase Inverter
Current:820 A
Voltage:750 V
Voltage - Isolation:4200VDC