IKCM30F60HDXKMA1
Description
CONTROL INTEGRATED POWER MODULE
DataSheet
IKCM30F60HDXKMA1 PDF
Type Description
Series:CIPOS™
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:IGBT
Configuration:3 Phase Inverter
Current:30 A
Voltage:600 V
Voltage - Isolation:2000Vrms
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:24-PowerDIP Module (1.028", 26.10mm)