FSAM15SM60A
Description
AC MOTOR CONTROLLER, 30A, HYBRID
DataSheet
FSAM15SM60A PDF
Type Description
Series:Motion SPM® 2
Package:Tube
Part Status:Obsolete
Type:IGBT
Configuration:3 Phase
Current:15 A
Voltage:600 V
Voltage - Isolation:2500Vrms
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:32-PowerDIP Module (1.370", 34.80mm)