FSBB20CH60F
Description
AC MOTOR CONTROLLER, 40A, HYBRID
DataSheet
FSBB20CH60F PDF
Package:Tube
Part Status:Last Time Buy
Type:IGBT
Configuration:3 Phase
Current:20 A
Voltage:600 V
Voltage - Isolation:2500Vrms
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:27-PowerDIP Module (1.205", 30.60mm)