BM63374S-VC
Manufacturer
ROHM Semiconductor
VIGOR # :
Description
600V IGBT INTELLIGENT POWER MODU
Catalog
Power Driver Modules
DataSheet
BM63374S-VC PDF
Type Description
Series:-
Package:Tube
Part Status:Active
Type:IGBT
Configuration:3 Phase Inverter
Current:15 A
Voltage:600 V
Voltage - Isolation:1500Vrms
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:25-PowerDIP Module (1.327", 33.70mm)