FPAB50PH60
Description
AC MOTOR CONTROLLER, 50A, HYBRID
Catalog
Power Driver Modules
DataSheet
FPAB50PH60 PDF
Type Description
Series:-
Package:Tube
Part Status:Obsolete
Type:IGBT
Configuration:2 Phase
Current:30 A
Voltage:600 V
Voltage - Isolation:2500Vrms
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:27-PowerDIP Module (1.205", 30.60mm)