STGIPL30C60-H
Description
MOD IPM SLLIMM 8PHASE 38SDIP
DataSheet
STGIPL30C60-H PDF
Package:Tube
Part Status:Obsolete
Type:IGBT
Configuration:3 Phase
Current:30 A
Voltage:600 V
Voltage - Isolation:2500Vrms
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:38-PowerDIP Module (1.146", 29.10mm)