FSBB30CH60
Manufacturer
Sanyo Semiconductor/ON Semiconductor
VIGOR # :
Description
SMART POWER MODULE 30A SPM27-EA
Catalog
Power Driver Modules
DataSheet
FSBB30CH60 PDF
Type Description
Series:Motion SPM® 3
Package:Tube
Part Status:Obsolete
Type:IGBT
Configuration:3 Phase
Current:30 A
Voltage:600 V
Voltage - Isolation:2500Vrms
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:27-PowerDIP Module (1.205", 30.60mm)