IRAMS10UP60A
Manufacturer
IR (Infineon Technologies)
VIGOR # :
Description
IC MOD PWR INTELLIGENT 10A 600V
Catalog
Power Driver Modules
DataSheet
IRAMS10UP60A PDF
Type Description
Series:iMOTION™
Package:Tube
Part Status:Obsolete
Type:IGBT
Configuration:3 Phase
Current:10 A
Voltage:600 V
Voltage - Isolation:2000Vrms
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:23-PowerSIP Module, 19 Leads, Formed Leads
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
PM50CLA060
PM50CLA060
MOD IPM L-SER 6PAC IPM 600V 50A
NVG800A75L4DSC-Z008
NVG800A75L4DSC-Z008
DUAL SIDE COOLING POWER MODULE
IXIDM1401_1505_O
IXIDM1401_1505_O
POWER MODULE H-BRIDGE 15V 10A
IRAMS10UP60A
IRAMS10UP60A