PM75B5LA060
Manufacturer
Powerex, Inc.
VIGOR # :
Description
MOD IPM L-SERIES 600V 75A
Catalog
Power Driver Modules
DataSheet
PM75B5LA060 PDF
Type Description
Series:Intellimodâ„¢
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Type:IGBT
Configuration:H-Bridge
Current:75 A
Voltage:600 V
Voltage - Isolation:2500VDC