PM150CSD120
Manufacturer
Powerex, Inc.
VIGOR # :
Description
MOD IPM 6PAC 1200V 150A
Catalog
Power Driver Modules
DataSheet
PM150CSD120 PDF
Type Description
Series:Intellimodâ„¢
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:IGBT
Configuration:3 Phase
Current:150 A
Voltage:1.2 kV
Voltage - Isolation:2500VDC