PM75RLB120
Manufacturer
Powerex, Inc.
VIGOR # :
Description
MOD IPM L-SERIES 1200V 75A
Catalog
Power Driver Modules
DataSheet
PM75RLB120 PDF
Type Description
Series:Intellimodâ„¢
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Type:IGBT
Configuration:3 Phase
Current:75 A
Voltage:1.2 kV
Voltage - Isolation:2500VDC