
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Structure: | Single |
| Number of SCRs, Diodes: | 1 SCR |
| Voltage - Off State: | 2.2 kV |
| Current - On State (It (AV)) (Max): | 955 A |
| Current - On State (It (RMS)) (Max): | 1500 A |
| Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max): | 2 V |
| Current - Gate Trigger (Igt) (Max): | 250 mA |
| Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm): | 25.5A @ 50Hz |
| Current - Hold (Ih) (Max): | 500 mA |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Chassis Mount |
| Package / Case: | Module |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of TZ630N22KOFHPSA1 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
MODULE SCR/DIODE 55A 600VAC
SCR MODULE 1.2KV 800A MODULE
SCR MODULE 2800V 4600A DO200AE
CIR BRKR MAGN 16A 690VAC ROCKER
CONN RCPT MALE 28POS CRIMP
LED MT SR VERT X 0.115" UNIV
SCR MODULE 2.2KV 1500A MODULE