
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Structure: | Single |
| Number of SCRs, Diodes: | 1 SCR |
| Voltage - Off State: | 800 V |
| Current - On State (It (AV)) (Max): | 300 A |
| Current - On State (It (RMS)) (Max): | 470 A |
| Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max): | 3 V |
| Current - Gate Trigger (Igt) (Max): | 150 mA |
| Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm): | 5000A, 5500A |
| Current - Hold (Ih) (Max): | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Mounting Type: | Chassis Mount, 8" Wire Lead |
| Package / Case: | TO-200AB, A-PUK |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 30 |
Current price of T620083004DN is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
THYRISTOR DISC 1600V 2500A TBK
SCR MODULE 7000V 1000A DO200AC
MODULE POWER
CAP CER 0.015UF 50V X7R 1206
CAP CER 10PF 25V C0G/NP0 0805
SCR PHASE CTRL MOD 800V 300A
LED AMST-UYBH WM WHT 3100K 4SMD