
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Voltage - Off State: | 600 V |
| Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max): | 3 V |
| Current - Gate Trigger (Igt) (Max): | 150 mA |
| Voltage - On State (Vtm) (Max): | 2.1 V |
| Current - On State (It (AV)) (Max): | 150 A |
| Current - On State (It (RMS)) (Max): | 235 A |
| Current - Hold (Ih) (Max): | - |
| Current - Off State (Max): | 25 mA |
| Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm): | 4000A @ 60Hz |
| SCR Type: | Standard Recovery |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Chassis, Stud Mount |
| Package / Case: | TO-209AB, TO-93-4, Stud |
| Supplier Device Package: | TO-93 |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 30 |
Current price of T607061584BT is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
PHASE CONTROL THYRISTOR MODULE
SCR 600V 315A T62
SILICON CONTROLLED RECTIFIER
XTAL OSC VCTCXO 25.0000MHZ
PROX 5.4MM CYL SHIELD PNP NC
SCR 600V 235A TO93
CONN RCPT MALE 128POS GOLD CRIMP