
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Voltage - Off State: | 1 kV |
| Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max): | 3 V |
| Current - Gate Trigger (Igt) (Max): | 150 mA |
| Voltage - On State (Vtm) (Max): | 1.85 V |
| Current - On State (It (AV)) (Max): | 175 A |
| Current - On State (It (RMS)) (Max): | 275 A |
| Current - Hold (Ih) (Max): | - |
| Current - Off State (Max): | 25 mA |
| Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm): | 4500A @ 60Hz |
| SCR Type: | Standard Recovery |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Chassis, Stud Mount |
| Package / Case: | TO-209AB, TO-93-4, Stud |
| Supplier Device Package: | TO-93 |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 30 |
Current price of T607101854BT is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
SCR 800V 520A TO209AE
SCR 600V 235A TO209AB
SCR 4.5KV 6480A HOCKEY PUCK
HEATSINK 45X45X15MM XCUT
CONN RCPT 12POS IDC 18AWG TIN
SS SOT223 GP XSTR SPCL TR
SCR 1KV 275A TO93