
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Voltage - Off State: | 1.2 kV |
| Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max): | 3 V |
| Current - Gate Trigger (Igt) (Max): | 250 mA |
| Voltage - On State (Vtm) (Max): | 2.5 V |
| Current - On State (It (AV)) (Max): | 70 A |
| Current - On State (It (RMS)) (Max): | 110 A |
| Current - Hold (Ih) (Max): | - |
| Current - Off State (Max): | 10 mA |
| Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm): | 1600A @ 60Hz |
| SCR Type: | Standard Recovery |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Chassis, Stud Mount |
| Package / Case: | TO-209AC, TO-94-4, Stud |
| Supplier Device Package: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 30 |
Current price of 2N4367 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
SCR 1.8KV 3050A WP6
SCR PHASE 150A 800V TO200AB
SILICON CONTROLLED RECTIFIER
DIODE GP 3KV 910A B43 PUK
SCR 1.2KV 110A TO94
CABLE 2X0.5 PLTC BK UNSH DCS D5.
IC FLASH 128GBIT PARALLEL 100MHZ