TC20452402DH
Manufacturer
Powerex, Inc.
VIGOR # :
Description
SCR PHASE CTRL DSC 2400A 4500V
Catalog
Thyristors - SCRs
DataSheet
TC20452402DH PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Voltage - Off State:-
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max):-
Current - Gate Trigger (Igt) (Max):-
Voltage - On State (Vtm) (Max):-
Current - On State (It (AV)) (Max):-
Current - On State (It (RMS)) (Max):-
Current - Hold (Ih) (Max):-
Current - Off State (Max):-
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm):-