BTA310-600C,127
Description
NOW WEEN - BTA310-600C - 3 QUADR
DataSheet
BTA310-600C,127 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Triac Type:Standard
Voltage - Off State:600 V
Current - On State (It (RMS)) (Max):10 A
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max):1.5 V
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm):85A, 93A
Current - Gate Trigger (Igt) (Max):35 mA
Current - Hold (Ih) (Max):35 mA
Configuration:Single
Operating Temperature:125°C (TJ)