
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Obsolete |
| Triac Type: | Logic - Sensitive Gate |
| Voltage - Off State: | 800 V |
| Current - On State (It (RMS)) (Max): | 4 A |
| Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max): | 1.3 V |
| Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm): | 20A, 21A |
| Current - Gate Trigger (Igt) (Max): | 10 mA |
| Current - Hold (Ih) (Max): | 10 mA |
| Configuration: | Single |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | TO-202 No Tab |
| Supplier Device Package: | TO-202-3 |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 | ||
| 100 | ||
| 500 | ||
| 1000 | ||
| 2500 | ||
| 5000 |
Current price of Z0409NF 1AA2 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TRIAC ALTERNISTOR 1KV 8A TO252
TRIAC 200V 40A PRESS FIT
TRIAC ALTERNISTOR 600V 16A TO220
CAP CER 0603 100PF 100V ULTRA ST
OSC XO 10.7MHZ 3.3V HCMOS
TRIAC SENS GATE 800V 4A TO202
CONN RCPT MALE 6POS GOLD CRIMP