
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Active |
| Triac Type: | Alternistor - Snubberless |
| Voltage - Off State: | 800 V |
| Current - On State (It (RMS)) (Max): | 25 A |
| Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max): | 1.3 V |
| Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm): | 208A, 250A |
| Current - Gate Trigger (Igt) (Max): | 80 mA |
| Current - Hold (Ih) (Max): | 100 mA |
| Configuration: | Single |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | TO-218-3 Isolated Tab, TO-218AC |
| Supplier Device Package: | TO-218 Isolated Tab |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 250 |
Current price of Q8025K6TP is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TRIAC SENS GATE 600V 10A D2PAK
TRIAC ALTERNISTOR 800V 8A DPAK
ALTERNISTOR TRIAC 16A TO220
CAP CER 220PF 500V X7R 2220
TRIAC ALTERNISTOR 800V 25A TO218
CONN PLUG FMALE 8POS GOLD CRIMP
FLEX CABLE - AFG03G/AF03/AFG03G