
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Triac Type: | Internally Triggered |
| Voltage - Off State: | 800 V |
| Current - On State (It (RMS)) (Max): | 25 A |
| Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max): | 2.5 V |
| Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm): | - |
| Current - Gate Trigger (Igt) (Max): | 60 mA |
| Current - Hold (Ih) (Max): | 50 mA |
| Configuration: | Single |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | TO-220-3 |
| Supplier Device Package: | TO-220-3 |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of CQ220-25N is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TRIAC 400V 10A TO220
TRIAC SENS GATE 800V 1.5A D2PAK
TRIAC SENS GATE 700V 8A TO220AB
LUXEON 2835C 3V 3000K 80CRI
IC REG BUCK ADJUSTABLE 6A 17PQFN
TRIAC 25A TO-220
2512 ANTI-SULFUR RES. , 0.5%, 95