
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Triac Type: | Standard |
| Voltage - Off State: | 800 V |
| Current - On State (It (RMS)) (Max): | 4 A |
| Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max): | 1.3 V |
| Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm): | 40A @ 60Hz |
| Current - Gate Trigger (Igt) (Max): | 35 mA |
| Current - Hold (Ih) (Max): | 35 mA |
| Configuration: | Single |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63 |
| Supplier Device Package: | DPAK |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of MAC4DCNT4 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TRIAC 700V 4A DPAK
TRIAC ALTERNISTOR 1.2KV TO220AB
TRIAC SENS GATE 400V 4A TO220AB
CAP CER 3300PF 25V X7R 1210
CAP CER 1UF 10V X7R 0603
TRIAC 800V 4A DPAK
CONN PLUG MALE 39POS GOLD CRIMP