
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Triac Type: | Logic - Sensitive Gate |
| Voltage - Off State: | 400 V |
| Current - On State (It (RMS)) (Max): | 4 A |
| Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max): | 2 V |
| Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm): | 33A, 40A |
| Current - Gate Trigger (Igt) (Max): | 5 mA |
| Current - Hold (Ih) (Max): | 10 mA |
| Configuration: | Single |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 110°C (TJ) |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | TO-202 Long Tab |
| Supplier Device Package: | TO-202 |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of L4004F62 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TRIAC SENS GATE 600V 8A TO220
TRIAC 200V TO-208AA
TRIAC ALTERNISTOR 800V 12A TO220
CAP CER 0.027UF 100V X7R 1206
CAP CER 0805 82PF 16V ULTRA STAB
TRIAC SENS GATE 400V 4A TO202
CONN PLUG MALE 23P GOLD SLDR CUP