
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Triac Type: | Internally Triggered |
| Voltage - Off State: | 600 V |
| Current - On State (It (RMS)) (Max): | 10 A |
| Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max): | 1.5 V |
| Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm): | - |
| Current - Gate Trigger (Igt) (Max): | 50 mA |
| Current - Hold (Ih) (Max): | 25 mA |
| Configuration: | Single |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 110°C (TJ) |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | TO-220-3 |
| Supplier Device Package: | TO-220-3 |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of CQ220I-10M is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TRIAC SENS GATE 800V 10A TO220AB
TRIAC SENS GATE 1.2KV 6A TO220AB
TRIAC SENS GATE 200V 6A TO251
XTAL OSC XO 200.0000MHZ HCMOS
DC DC CONVERTER 12V 12V 250MW
TRIAC A TO-220
CONN RCPT FMALE 13P SOLDER CUP