BCR20AM12LB1AR#B01
Description
INSULATED TYPE TRIAC
DataSheet
BCR20AM12LB1AR#B01 PDF
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max):-
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm):-
Current - Gate Trigger (Igt) (Max):-
Current - Hold (Ih) (Max):-
Configuration:-
Operating Temperature:-
Mounting Type:-
Package / Case:-
Supplier Device Package:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
QJ8012RH5TP
QJ8012RH5TP
TRIAC 800V 12A TO-220R