BCR12KM-12LB#B00
Description
TRIAC, 600V, 12A
Catalog
Thyristors - TRIACs
DataSheet
BCR12KM-12LB#B00 PDF
Type Description
Series:*
Package:Bulk
Part Status:Active
Triac Type:-
Voltage - Off State:-
Current - On State (It (RMS)) (Max):-
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max):-
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm):-