Q4015LT58
Description
TRIAC 400V 15A
DataSheet
Q4015LT58 PDF
Package:Bulk
Part Status:Discontinued at Digi-Key
Triac Type:Standard
Voltage - Off State:-
Current - On State (It (RMS)) (Max):-
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max):-
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm):-
Current - Gate Trigger (Igt) (Max):-
Current - Hold (Ih) (Max):-
Configuration:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C (TJ)