
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Automotive, AEC-Q100 |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Active |
| Transistor Type: | 7 NPN Darlington |
| Current - Collector (Ic) (Max): | 500mA |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): | 50V |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic: | 1.6V @ 500µA, 350mA |
| Current - Collector Cutoff (Max): | 50µA |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: | - |
| Power - Max: | - |
| Frequency - Transition: | - |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 70°C (TA) |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | 16-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Supplier Device Package: | 16-PDIP |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 | ||
| 25 | ||
| 100 | ||
| 500 | ||
| 1000 | ||
| 2500 | ||
| 5000 |
Current price of ULN2002AN is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TRANS 2NPN 20V 0.3A MINI6
AUDIO DUAL MATCHED PNP TRANSTR
TRANS 4NPN 40V 0.2A 16SOIC
CRYSTAL 27.0000MHZ 12PF TH
TRANS 7NPN DARL 50V 0.5A 16DIP
TEST LEAD BANANA TO BANANA 19.7"
SE SURFACE DISC 3" A MED