
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Active |
| Transistor Type: | 7 NPN Darlington |
| Current - Collector (Ic) (Max): | 500mA |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): | 95V |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic: | 1.6V @ 500µA, 350mA |
| Current - Collector Cutoff (Max): | - |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: | 1000 @ 350mA, 2V |
| Power - Max: | - |
| Frequency - Transition: | - |
| Operating Temperature: | 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | - |
| Supplier Device Package: | 16-CDIP |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of SG2023J-883B is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TRANS 2PNP 50V 0.1A SMINI6
TRANS 2NPN 45V 0.1A 6TSSOP
TRANS 2NPN 65V 0.1A 6TSSOP
LED XLAMP COOL WHITE 6500K 2SMD
TVS DIODE 12.8V 21.2V DO201
TRANS 7NPN DARL 95V 0.5A 16JDIP
SWITCH ROCKER DPDT 5A 120V