4MP10CH-TL-E
Description
BIP NPN 0.1A 200V
Catalog
Transistors - Bipolar (BJT) - RF
DataSheet
4MP10CH-TL-E PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Transistor Type:PNP
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):200V
Frequency - Transition:400MHz
Noise Figure (dB Typ @ f):-
Gain:-
Power - Max:600mW
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce:60 @ 10mA, 10V
Current - Collector (Ic) (Max):100mA