
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Transistor Type: | NPN |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): | 15V |
| Frequency - Transition: | 600MHz |
| Noise Figure (dB Typ @ f): | 6dB @ 60MHz |
| Gain: | 11dB |
| Power - Max: | 350mW |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: | 20 @ 3mA, 1V |
| Current - Collector (Ic) (Max): | 50mA |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
| Supplier Device Package: | SOT-23 |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of CMPT918 TR PBFREE is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
RF SMALL SIGNAL BIPOLAR TRANSIST
RF TRANS NPN 75V 150MHZ TO220
RF TRANS NPN 2.25V SOT343
CRYSTAL 24.9231MHZ 4PF SMD
RF TRANS NPN 15V 600MHZ SOT23
CONN HEADER VERT 12POS 2MM
DC DC CONVERTER 40V 25W