
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Transistor Type: | NPN |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): | 15V |
| Frequency - Transition: | 1.9GHz |
| Noise Figure (dB Typ @ f): | 4.5dB @ 450MHz |
| Gain: | - |
| Power - Max: | 200mW |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: | 30 @ 3mA, 1V |
| Current - Collector (Ic) (Max): | 40mA |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 200°C (TJ) |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | TO-206AF, TO-72-4 Metal Can |
| Supplier Device Package: | TO-72 |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of 2N2857 PBFREE is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
RF TRANS NPN 30MHZ TO220 PAIR
RF TRANS NPN 12V 11GHZ SOT143B
RF TRANSISTOR, NPN
RES 2.2K OHM 5% 1/3W 1206
RES 100 OHM 1W 5% AXIAL
LED EASYWHT WARM WHT 3000K 2SMD
RF TRANS NPN 15V 1.9GHZ TO72