DSC9F0100L
Manufacturer
Panasonic
VIGOR # :
Description
RF TRANS NPN 10V 1.9GHZ SSMINI3
Catalog
Transistors - Bipolar (BJT) - RF
DataSheet
DSC9F0100L PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Obsolete
Transistor Type:NPN
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):10V
Frequency - Transition:1.9GHz
Noise Figure (dB Typ @ f):-
Gain:-
Power - Max:125mW
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce:75 @ 5mA, 4V
Current - Collector (Ic) (Max):50mA
Operating Temperature:150°C (TJ)