
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Transistor Type: | NPN |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): | 65V |
| Frequency - Transition: | 960MHz ~ 1.215GHz |
| Noise Figure (dB Typ @ f): | - |
| Gain: | 7dB ~ 7.5dB |
| Power - Max: | 1450W |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: | 10 @ 1A, 5V |
| Current - Collector (Ic) (Max): | 40A |
| Operating Temperature: | 230°C (TJ) |
| Mounting Type: | Chassis Mount |
| Package / Case: | 55ST |
| Supplier Device Package: | 55ST |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of TAN350 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 1000PF 50V X7R 0603
IC BUFFER 1.8V 25BIT SOT536-1
CONN RCPT 24P 0.079 GOLD SMD R/A
RF TRANS NPN 65V 1.215GHZ 55ST