
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Transistor Type: | - |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): | 40V |
| Frequency - Transition: | 2.3GHz ~ 2.4GHz |
| Noise Figure (dB Typ @ f): | - |
| Gain: | 7dB |
| Power - Max: | 58W |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: | 10 @ 160mA, 5V |
| Current - Collector (Ic) (Max): | 3A |
| Operating Temperature: | 200°C |
| Mounting Type: | Chassis Mount |
| Package / Case: | 55AW |
| Supplier Device Package: | 55AW |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of 2324-20 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
RF TRANS NPN 12V 8GHZ 86 PLASTIC
RF POWER TRANSISTOR
RF TRANS NPN 12V 8GHZ 35 MICRO X
CONN RCPT MALE 21POS GOLD CRIMP
RF TRANS 40V 2.4GHZ 55AW
COPPER CABLE
HOOK-UP STRND 22AWG 600V WHT/GRN