
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Transistor Type: | NPN |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): | 60V |
| Frequency - Transition: | 225MHz ~ 400MHz |
| Noise Figure (dB Typ @ f): | - |
| Gain: | 7dB ~ 8.5dB |
| Power - Max: | 270W |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: | 20 @ 1A, 5V |
| Current - Collector (Ic) (Max): | 16A |
| Operating Temperature: | 200°C (TJ) |
| Mounting Type: | Chassis Mount |
| Package / Case: | 55JT |
| Supplier Device Package: | 55JT |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of 0204-125 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
RES 52.3K OHM 1% 1/4W 1206
HEATSINK 45.00MM X 45.00MM ALUM
CONN IC DIP SOCKET 32POS GOLD
RF TRANS NPN 60V 400MHZ 55JT