
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Transistor Type: | NPN |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): | 5V |
| Frequency - Transition: | 12GHz |
| Noise Figure (dB Typ @ f): | 1.5dB ~ 2.5dB @ 2GHz |
| Gain: | - |
| Power - Max: | 125mW |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: | 75 @ 10mA, 3V |
| Current - Collector (Ic) (Max): | 30mA |
| Operating Temperature: | 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | SOT-623F |
| Supplier Device Package: | M03 |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of NE685M03-A is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
RES SMD 300 OHM 5% 3.5W 2512
CONN PLUG MALE 2POS SILVER CRIMP
RF TRANS NPN 5V 12GHZ M03