
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Transistor Type: | NPN |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): | 12V |
| Frequency - Transition: | 8GHz |
| Noise Figure (dB Typ @ f): | 1.9dB ~ 3dB @ 2GHz ~ 4GHz |
| Gain: | 10dB ~ 13.5dB |
| Power - Max: | 600mW |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: | 30 @ 35mA, 8V |
| Current - Collector (Ic) (Max): | 80mA |
| Operating Temperature: | 200°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 4-SMD (100 mil) |
| Supplier Device Package: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of AT-42010 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
RF TRANS NPN 65V 1.15GHZ M115
RF TRANS NPN 24V 1GHZ 55FT
RF TRANS NPN 12V 8GHZ 86 PLASTIC
CAP CER 1000PF 100V X7R 1206
CLCC 7.00X5.00X1.30 MM, 2.54MM P
DTS20G09-98SE
RF TRANS NPN 12V 8GHZ 100SMD