
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Transistor Type: | NPN |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): | 24V |
| Frequency - Transition: | 470MHz ~ 860MHz |
| Noise Figure (dB Typ @ f): | - |
| Gain: | 11.5dB |
| Power - Max: | 15W |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: | 15 @ 200mA, 5V |
| Current - Collector (Ic) (Max): | 1.25A |
| Operating Temperature: | 200°C (TJ) |
| Mounting Type: | Chassis, Stud Mount |
| Package / Case: | 55FT |
| Supplier Device Package: | 55FT |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of UTV010 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
STRAIGHT PLUG
RF TRANS NPN 24V 860MHZ 55FT