
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Transistor Type: | PNP - Pre-Biased |
| Current - Collector (Ic) (Max): | 100 mA |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): | 50 V |
| Resistor - Base (R1): | 2.2 kOhms |
| Resistor - Emitter Base (R2): | - |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: | 160 @ 5mA, 10V |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic: | 250mV @ 300µA, 10mA |
| Current - Collector Cutoff (Max): | 500nA |
| Frequency - Transition: | - |
| Power - Max: | 246 mW |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
| Supplier Device Package: | SOT-23 (TO-236AB) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3000 | ||
| 6000 | ||
| 15000 | ||
| 30000 | ||
| 75000 | ||
| 150000 |
Current price of MMUN2138LT1G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
NHDTA114ET/SOT23/TO-236AB
SMALL SIGNAL BIPOLAR TRANSISTOR,
TRANS PREBIAS PNP 150MW SMINI3
XTAL OSC VCXO 256.0000MHZ LVPECL
TRANS PREBIAS PNP 50V SOT23
FIXED IND 470NH 2.27A 60 MOHM TH
DP11S VER 20P NDET 25F M7*7MM