
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Automotive, AEC-Q101 |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Transistor Type: | PNP - Pre-Biased |
| Current - Collector (Ic) (Max): | 100 mA |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): | - |
| Resistor - Base (R1): | 4.7 kOhms |
| Resistor - Emitter Base (R2): | 10 kOhms |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: | 30 @ 10mA, 5V |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic: | 300mV @ 500µA, 10mA |
| Current - Collector Cutoff (Max): | - |
| Frequency - Transition: | 250 MHz |
| Power - Max: | 150 mW |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | SC-75, SOT-416 |
| Supplier Device Package: | EMT3 |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3000 |
Current price of DTA143XEFRATL is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TRANS PREBIAS PNP 100MW SSSMINI3
TRANS PREBIAS NPN 200MW SMT3
TRANS PREBIAS PNP 200MW UMT3
PNP DIGITAL TRANSISTOR (WITH BUI
DC DC CONVERTER 3.3V 15W
CONN HDR 34POS 0.1 STACK T/H
CONN PLUG MALE 11POS GOLD CRIMP