
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Automotive, AEC-Q101 |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Transistor Type: | NPN - Pre-Biased + Diode |
| Current - Collector (Ic) (Max): | 100 mA |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): | - |
| Resistor - Base (R1): | 22 kOhms |
| Resistor - Emitter Base (R2): | 47 kOhms |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: | 68 @ 5mA, 5V |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic: | 300mV @ 500µA, 10mA |
| Current - Collector Cutoff (Max): | - |
| Frequency - Transition: | 250 MHz |
| Power - Max: | 350 mW |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
| Supplier Device Package: | SST3 |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3000 |
Current price of DTC124XCAHZGT116 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TRANS PREBIAS NPN 200MW MINI3
TRANS PREBIAS NPN 50V 100MA SC75
TRANS PREBIAS PNP 200MW SMT3
XTAL OSC VCXO 364.8000MHZ LVPECL
NPN 100MA 50V DIGITAL TRANSISTOR
DC DC CONVERTER 6.5V 50W
DC DC CONVERTER 6.5V 75W