
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Transistor Type: | NPN - Pre-Biased + Diode |
| Current - Collector (Ic) (Max): | 100 mA |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): | - |
| Resistor - Base (R1): | 10 kOhms |
| Resistor - Emitter Base (R2): | 47 kOhms |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: | 68 @ 5mA, 5V |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic: | 300mV @ 250µA, 5mA |
| Current - Collector Cutoff (Max): | - |
| Frequency - Transition: | 250 MHz |
| Power - Max: | 200 mW |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | SC-70, SOT-323 |
| Supplier Device Package: | UMT3 |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3000 | ||
| 6000 | ||
| 15000 | ||
| 30000 | ||
| 75000 | ||
| 150000 |
Current price of DTC114YU3T106 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
PNP -100MA -50V DIGITAL TRANSIST
TRANS PREBIAS PNP 150MW EMT3F
NPN 100MA 50V DIGITAL TRANSISTOR
XTAL OSC XO 75.0000MHZ LVPECL
NPN 100MA 50V DIGITAL TRANSISTOR
CONN EDGE DUAL FMALE 98POS 0.125
CONN HEADER R/A 4POS 2.54MM