
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Not For New Designs |
| Transistor Type: | PNP - Pre-Biased |
| Current - Collector (Ic) (Max): | 200 mA |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): | 30 V |
| Resistor - Base (R1): | 4.7 kOhms |
| Resistor - Emitter Base (R2): | 47 kOhms |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: | 140 @ 100mA, 2V |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic: | 300mV @ 2.5mA, 50mA |
| Current - Collector Cutoff (Max): | 500nA |
| Frequency - Transition: | 260 MHz |
| Power - Max: | 150 mW |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | SC-75, SOT-416 |
| Supplier Device Package: | EMT3 |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3000 |
Current price of DTB743ZETL is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TRANS PREBIAS PNP 250MW 3DFN
TRANS PREBIAS PNP 200MW MINI3
TRANS PREBIAS PNP 50V VMT3
XTAL OSC VCXO 148.42575MHZ LVDS
XTAL OSC VCXO 35.437431MHZ
TRANS PREBIAS PNP 150MW EMT3
DC DC CONVERTER 36V 50W