
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Transistor Type: | NPN - Pre-Biased |
| Current - Collector (Ic) (Max): | 100 mA |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): | 50 V |
| Resistor - Base (R1): | 4.7 kOhms |
| Resistor - Emitter Base (R2): | 47 kOhms |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: | 68 @ 5mA, 5V |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic: | 300mV @ 500µA, 10mA |
| Current - Collector Cutoff (Max): | 100nA (ICBO) |
| Frequency - Transition: | 250 MHz |
| Power - Max: | 200 mW |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | SC-89, SOT-490 |
| Supplier Device Package: | SOT-523F |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of FJY3014R is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
BIPOLAR DIGITAL TRANSISTOR
TRANS PREBIAS NPN 200MW SOT323
TRANS PREBIAS NPN 150MW EMT3F
MEMS OSC XO 50.0000MHZ LVCMOS LV
SMALL SIGNAL BIPOLAR TRANSISTOR
CONN HEADER SMD 8POS 1.27MM
CONN RCPT 30POS 0.05 GOLD SMD