UNR411100A
Manufacturer
Panasonic
VIGOR # :
Description
TRANS PREBIAS PNP 300MW NS-B1
Catalog
Transistors - Bipolar (BJT) - Single, Pre-Biased
DataSheet
UNR411100A PDF
Type Description
Series:-
Package:Cut Tape (CT)Tape & Box (TB)
Part Status:Obsolete
Transistor Type:PNP - Pre-Biased
Current - Collector (Ic) (Max):100 mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):50 V
Resistor - Base (R1):10 kOhms
Resistor - Emitter Base (R2):10 kOhms
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce:35 @ 5mA, 10V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic:250mV @ 300µA, 10mA
Current - Collector Cutoff (Max):500nA
Frequency - Transition:80 MHz
Power - Max:300 mW